+90 (0) 212 347 16 55

Tasarımcılarımız

Ecosmart şömine sanatına birlikte çalıştığımız ödüllü tasarımcılarımızın gözlerinden bakın…

Marc Philipp Veenendaal

Uluslararası endüstriyel tasarımcısı Marc Philipp Veenendaal teknik tasarım dehası olarak tanınmaktadır. Kariyerinde, 600′ den fazla tasarım projesinde rol almıştır. Bunlar tüketici ekipmanı, eğlence aletleri, mobilya, ışıklandırma ve diğer ev eşyalarını kapsar.

2006′ da, EcoSmart Fire, Marc ile işbirliği konularını görüşmüştür ve paslanmz çelik konusundaki deneyim ve dehasıyla EcoSmart şömineleri için bu ısıyla ilişkisi zorlu ürün için yeni açılımlar yapmıştır.

Marc, Vision, Fire & Ice Coffee Table, Retro ve Fusion dahil olmak üzere özel EcoSmart Şömine tasarım ürünlerini ticari arenaya öncü olarak sokmuştur.

“Bu kadar enerjik ve istekli bir Avustralya Şirketiyle çalışmaktan gurur duydum, bu şirket üst düzey, modern ve çevreyle dost ısıtma çözümlerinin hem teknik hem de estetik yönlerini kucaklıyor”.

Scope 700

Ghost

Mini T

Fusion

Tarafından tasarlanmış Şömineler
Marc Philipp Veenendaal

 

 

 


Paul Cohen

Koleksiyonunu hayata geçirmek için uluslar arası olarak tanınan bir tasarımcı arayan EcoSmart Fire, Paul Cohen’in tasarımlarındaki yenilikçi ve mükemmelliyetçi çizgisinden etkilendi. 1992den beri, Paul, Breville IKON ev ekipmanları, Vodafone cep telefonları ve Energiser fenerleri de dahil olmak üzere pek çok tüketici ürününü tasarlayıp ilham vermiştir.

Mükemmelliyetçi ve yenilikçi tasarım yaklaşımı EcoSmart Fire konseptine uygundur.Bu işbirliği pek çok ödüllü EcoSmart Fire tasarımına ilham vermiştir.

“Pazarda bu ürünün yapabileceğini yapabilecek başka bir ürün yok. Global olarak, bu tasarım eşsizdir ve gerçekten şömine kavramını yeniden tanımlamaktadır. Tasarım felsefem sadeliğin hem estetik hem de işlevsellik açısından daha iyi olduğudur. Modern mimari alanlara uygun, sade hatları olan bir ürün tasarlamak istedim. Amacım günümüzün çağdaş yaşam alanlarının estetiğini iyileştirmek”

 

Vision

Cube

Tarafından tasarlanmış Şömineler
Paul Cohen


John Dimopoulos

Avustralya’lı mimar John Dimopoulos kendi felsefesiyle özel mimari prensiplerle çalışmaktadır ve felsefesi belirgindir: işlevsellik ve eğlenceyi bir araya getirmek. EcoSmart Fire Zeta tasarımında da bunu görebilirsiniz. Bu model bir çok ödüle layık görülmüş en prestijli tasarım şömine modelimizdir.
Bir akşam yemeği sırasında bir kağıda çizilen taslaktan doğan Zeta, John’un The Fire Company ile uzun süreli ilişkisini başlattı. Bu inovasyon ve tasarımda karşılıklı saygıyı zirveye taşıdı.
Kendisi Avustralya’da EcoSmart şömine kullanan ilk mimardı. John tasarımın sınırlarını zorlamayı bilen ama sade bir stil tercih eden ve bu doğrultuda EcoSmart Fire tarzı ile mükemmel uyum sağlayan tasarımlara sahiptir.

“EcoSmart Fire,açık şömine konspetini çevreci bakış açısı içinde fantastik bir şekilde insanlara geri getirdi.Şömine tasarlarken ateşle oynamayı seviyorum Tasarımlarıma sınırlandırmalar getirmek bana göre değil.Bana bu imkanı da bacasız şömine uygulamaları sağlıyor”.


Hiroshi Tsunoda

Japon tasarımcı Hiroshi Tsunoda, Rhode Island School of Design okulundan mezundur ve Barselona’da kendi adını taşıyan Hiroshi Tsunoda Design Studio’yu yönetmektedir. Bu tasarım stüdyosunun felsefesi geniş halk kitlelerinin ulaşabileceği pratik, hatırlanabilir ve işlevsel tasarımları üretip sunmaktır. En yeni çalışmaları Milano’da Salone Satellite ve Londra’da Designersblock tasarım fuarındaydı.

Hiroshi’nin çalışmaları aydınlatma, mobilyalar, seramik, mutfak takımları, mumlar, duvar kağıtları…hatta çikolatayı kapsar!

Hiroshi’nin uzmanlığı estetik, pratiklik ve çevreyle dostluk prensipleri çerçevesinde projeler geliştirmektir. Hiroshi Tsunoda Design Studio geometrik şekillerle olasılıkların araştırılmasıyla tanınır, bu da Hiroshi’nin The Fire Company şirketindeki çalışmalarında ve yeni tasarımlarında net olarak görülebilir.

TFC, 2008 yılında cam ve paslanmaz çelikle çalışma tutkusu nedeniyle Hiroshi’ye bir şömine tasarlaması için teklif götürdü. Derhal TFC şirketine tutkuyla bağlanan Hiroshi 2008 yılındaki Maison et Objet Paris fuarında Ecosmart bacasız şömineleri keşfetti.Hiroshi kısa süre sonra bir kamp ateşinin cazibesini anımsatan yepyeni modern bir şömine tasarımı ile ortaya çıktı.

“EcoSmart Şöminelerin konseptini sevdim –duman, is yok, sadece ateşin klasik sıcaklığı var. Bu nedenle bu ürünle gerçekten yeni bir şey yaratmak istedim. Hem Ecosmart şömineyi hem de benim tasarım stilimi kullanan çekici bir ürün yaratmak benim için hem zor hem cezbediciydi”.

Stix

Tarafından tasarlanmış Şömineler
Hiroshi Tsunoda

 


Jason Hodges

Avustralyalı ünlü TV yıldızı Jason Hodges peyzaj tasarımcısı ve uzmanı olarak sektörde 16 yıllık deneyime sahiptir. Ulusal tv ve radyolarda düzenlli olarak çıkmasının yanında, Jason Sidney’in başarılı Greenart Gardens peyzaj şirketini de işletmektedir.

2010 Melbourne International Flower and Garden Show’da ‘Gold Show Garden’ dahil pek çok ödül kazanan Jason’un peyzajlarında bahçelerin yaşam alanları olması gerektiği, sadece uzaktan bakılmak için olmadıkları görüşü hakimdir.

“Açık yanan bir ateşin etrafında oturmak hayatın keyiflerinden biri ama insanlar is, kül ve dumanla uğraşmak ve zahmet çekmek istemiyor,”

Bu pratik tasarım tarzı Jason’u Ecosmart’ı seçmeye iten etken olmuştur –ve son yıllarda, ödül kazanan bahçelerinde de çeşitli modellerini kullanmıştır. Kullanım kolaylığı da EcoSmart Fire Kindle and Dish açık alan modellerinin kullanımında başta pratiklik ve şıklık özellikleri ana tercih nedenleriydi. Pislik ve dağınıklığa neden olmayan, problemsiz ve zor olmayan kurma ve yakma, her hava koşulundaki sağlamlık, çevreyle barışık yakıt ve ailelere uygun güvenlik özellikleri: Jason “başka hiç bir başka markanın Ecosmart Şömine kadar iyi olmadığını söylüyor”.

“İnsanları açık alanlara çekerken cazibe unsurları arasında, EcoSmart Şömineler gelmektedir ve bunlar açık alanlarda rahatınız ve keyfiniz için akılcı, kullanımı kolay bir çözüm sunar ve bulunduğu ortama karakter kazandırır.”

Dish

Tarafından tasarlanmış Şömineler
Jason Hodges


close