+90 (0) 212 347 16 55

Bioethanol konusunda

EcoSmart Şömineleri temiz yanan çevreyle dost bioetanol şömine yakıtı kullanır

Bioethanol nedir?

Bioetanol metil ispirto olarak da bilinen saf alkoldür

Bioetanol veya sadece ‘etanol’ bitkisel yan ürünlerin şeker ve nişasta bileşenlerini fermente etmek suretiyle elde edilen yenilenebiir bir enerji kaynağıdır -bunlar genel olarak şeker kamışı, buğday gibi ürünlerdendir. Ayrıca mısır, patates, süt, pirinç, pancar ve son dönemde üzüm, muz gibi ürünlerden de yapılmaktadır ve bunlar söz konusu ülkenin tarım gücüne de bağlıdır.

Bugün, bioetanol pek çok kullanıma sahiptir: Petrolle karıştırılarak sürdürülebilir bir ulaşım yakıtı oluşturur, kozmetik ve diğer üretim proseslerinde kullanılır ve temiz yanan, güzel alevli şöminelerde de kullanılır.

 


Temiz Emisyon

Bioetanol tamamen biyolojik ürünlerden meydana gelir. Bio etanolün yanması temiz emisyon sağlar: Isı, Buhar ve karbondioksit.

Karbondioksit bitkilerce emilir. Daha sonra bitkinin büyümesi için fotosentez sürecine dahil olur. Bu sonsuz yaratım ve enerji yanma döngüsü bio-etanolü karbon nötr bir yakıt kaynağı haline getirir.

 


Verimli yeşil enerji

Bio-etanolün yanması temiz olduğundan, baca sistemlerinden kurtulup ısıyı mekanızıda muhafaza edebilirsiniz -böylece bioetanolün yarattığı ısının çoğu odada kalır -bu nedenle bioetanol kullanımı son derece etkindir.

Güzel ve dans eden alevler

Bioetanolün yakılması güzel, canlı turuncu renginde büyüleyici alevler yaratır. Ve artık bir bacaya ihtiyaç olmadığından, şimdi açık şömine keyfinden eskiye göre daha fazla keyif alabilirsiniz -bir gökdelen katında dahi…

En iyi yakıtın seçimi

Bazı yakıtlar diğerlerinden daha iyidir, en detaylı bilgiyi bölgenizdeki satıcınız/distribütörünüzden alabilirsiniz.

e-nrg’yi tavsiye ederiz ABD,İngiltere ve Avustralya için


Saklama + Taşıma

Bio etanol yüksek alev alma özelliğine sahip, Sınıf 1B sıvıdır ve Nakliyede Sınıf 3 PGIIye dahildir dünyanın her yanında çeşitli standartlarla düzenlenir.

Bu yakıtı kullanma, taşıma ve saklama öncesinde kanuna uygun yapmak için yerel düzenlemelere uymalısınız.

Etanol veya Denatüre Etanol

Global çeşitli düzenlemelere göre, insan tüketimi riskine karşı bio etanol saf haliyle (%100 alkol) satılamaz.

Etanol yeniden satma amacıyla çeşitli maddelerle de-natüre edilir ve denatüre Etanol, Metil ispirto, Denatüre Alkol, ve yaşadığınız yere göre başka isimler alır.

Ecospecifier listesine dahildir

Ecospecifier,ürünlerin yeşil kredilerini ve güvenilirliklerini bağımsız değelendiren bir kurumdur ve bunların listelerini yapıp spesifikasyonlarını belirtmektedir.Aynı zamanda test ettiği ürünün ekolojik ve sağlık ürünleri arasındaki yerini de değerlendirir.

Raporun bir kopyası talep üzerine verilir.


close